PR

Úvodní stránka

Katedra výrobních systémů » Úvodní stránka

Tato webová stránka již není aktualizována!!!!

Funguje nový web www.ksa.tul.cz, kde najdete nové události.

Oznámení o sloučení kateder KVS a KKY

Dobrý den, od 1.1. 2015 došlo ke sloučení Katedry výrobních systémů (KVS) s Katedrou aplikované kybernetiky (KKY). Nové pracoviště se jmenuje Katedra výrobních systémů a automatizace (KSA) viz také oznámení pana děkana na úřední desce Fakulty strojní.

Do funkce vedoucího byl jmenován Ing. Petr Zelený, Ph.D. s platností od 1. 3. 2015.

Pozn. Pro studenty předchozích kateder KVS a KKY se nic zásadního nemění. Vše je převedeno pod nové pracoviště. Personální obsazení zůstává.

Dobrý den, vítáme Vás na našem webu. Děkujeme za vaší návštěvu a těšíme se na případnou spolupráci. Při jakýchkoli dotazech nás neváhejte kontaktovat.

 

Na katedře se uskutečnily Státní závěrečné zkoušky

 

Dne 10.6 a 11.6. 2015 proběhly na katedře Státní závěrečné zkoušky. Všichni studenti úspěšně zakončili studium v navazujícícím studijním programu Strojní inženýrství v oborech Výrobní systémy a procesy, Konstrukce strojů a zařízení a Automatické systémy řízení ve strojírenství.

Všem absolventům srdečně gratulujeme a přejeme hodně osobních a profesních úspěchů. 

 

SOUTĚŽ PRO STUDENTY S FINANČNÍ ODMĚNOU 

Firma Machine Building připravuje ve spolupráci s naší katedrou soutěž pro studenty "Návrh nejlepšího technického řešení",. Soutěž proběhne v učebně katedry dne 15.6. 2015, kde každý student obdrží zadání k řešení. Více informací k této akci naleznete zde

 

 

Den otevřených dveří v laboratořích KSA - poděkování studentům za účast

 

V počtu okolo 40 ti studentů navštívilo v rámci dne otevřených dveří naši katedru. Tímto vám všem děkujeme za hojnou účast a doufáme, že  vás zaujala prezentace katedry a prohlídka laboratoří. V případě vašich dalších dotazů ohledně navazujícího magisterského studia, závěrečných prací, praxe apod. nás neváhejte kontaktovat. Nabídku závěrečných témat najdete ve STAGU pod katedrou KSA nebo pod jmény jednotlivých vyučujících. Můžete nás kontaktovat i se svými tématy. Těšíme se na budoucí spolupráci s vámi.

Prezentace katedry je zde

Katedra nabízí studium:

  • v bakalářském programu nabízíme vedení závěrečných prací
  • navazující magisterské 3leté v oboru Konstrukce strojů a zařízení a Výrobní systémy - pouze na dostudování
  • navazující magisterské 2leté (NMSP) v oboru Výrobní systémy a procesy zaměření Výrobní systémy a v oboru Konstrukce strojů a zařízení, zaměření Výrobní stroje. 
  • doktorské v oboru Výrobní systémy a procesy a Konstrukce strojů a zařízení

Bližší informace v sekci Pro studenty - Studijní programy nebo přímo na Katedře výrobních systémů (doc. František Manlig, Ing. Petr Zelený, Ph.D., Ing. Jan Vavruška).

Důvod proč jít studovat naše zaměření nebo si vybrat téma závěrečné práce u nás - článek v Technickém Týdeníku č. 16.

Veřejnost a spolupráce

   Katedra spolupracuje s předními firmami v libereckém regionu, ale i mimo něj. Podílí se na řešení projektů převážně z oblastí Rapid prototypingu, výrobní logistiky a zefektivňování výrobních procesů.

    Vědecká kavárnička - 3D TISK - v rámci projektu otevřená univerzita proběhla dne 21.2. 2013 přednáška  na téma Budoucnost tisku, nejnovější 3D technologie, více zde

Katedra v mediích

MM PRŮMYSLOVÉ SPEKTRUM - článek o katedře http://www.mmspektrum.com/clanek/vyrobni-technika-na-vs.html

MSV v Brně 2014 - katedra se svým exponátem prototypu 3D tiskárny podílela na expozici FS TUL, více na stránkách FS a v článku HN (v čase 1.10.2014 11:26 Strojaři z liberecké univerzity přivezli 3D tiskárnu),

PRECIOSA CRYSTAL CHALLENGE 2012 - vítězství našich studentů s projektem Optimalizace procesu manipulace, více v tištěné reportáži zde.

Dětská univerzita 2012 -  Čtrnáctidenní pobytový dětský tábor  otevřela Technická univerzita v Liberci v rámci projektu ESF „Otevřená univerzita“. Zde naleznete reportáž na toto téma.

Robot předal školákům vysvědčení - Více informací v rozhlasové reportáži zde.

Spolupráce s průmyslem - Článek na toto téma je uveřejněn v Libereckém Metropolu č.2/2012 zde.

ForIndustry 2012 - Fakulta strojní se prezentovala na veletrhu ForIndustry 2012 a katedra výrobních systémů zde předváděla 3D digitalizaci a ukázky z 3D tiskáren. Zde naleznete článek na toto téma. 

 

Projekt EduCom

Členové katedry jsou hlavními řešiteli projektu EduCom. EduCom, označuje společný projekt Technické univerzity v Liberci a jejích partnerů – Preciosa, a.s. a TOS Varnsdorf a.s. Cílem projektu, který je v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK) financován prostřednictvím MŠMT z Evropského sociálního fondu (ESF) a ze státního rozpočtu ČR, je inovace studijních programů s ohledem na požadavky a potřeby průmyslové praxe zavedením inovativního vzdělávacího systému "Výukový podnik".

8. ročník mezinárodní konference "Manufacturing Systems Today and Tomorrow 2014",

Logo VSDaZ_14en

Konference se konala 20.-21. listopadu 2014 v Liberci. 

PDF pozvánku naleznete ZDE. URL Portálu konference je VSDaZ.tul.cz

Kontakty

Technická univerzita v Liberci
Fakulta strojní
Katedra výrobních systémů a automatizace
Studentská 2
461 17 Liberec 1

Vedoucí katedry:

Ing. Petr Zelený, Ph.D.
tel.: 48535 3354

Sekretářka katedry:

Jana Aschenbrennerová
tel.:48535 3364
fax: 48535 3655

IČO: 46747885
DIČ: CZ467747885

  

 

 

Partneři katedry

 

 

Plánek areál Husova